Topographic Technician M/F - SPIE
Fonction : Non définie
Lieu : Paris
Publiée : 26-02-2023
Date de début : Fri, 24 Feb 2023 23:11:21 Z
Date de fin : 24 03 2023
Niveau d’expérience pour ce poste :
Rémunération comprise entre € et € par
Poste nécessitant d’avoir un Permis B : Non
Référence interne : 109646&260223
Description de l'offre
Type de contrat : Durée déterminée
Description du poste :
SPIE Oil & Gas Services Indonesia is currently looking for Topographic Technician. Your main duties are : - Topographic survey - Implementation - As built - Georeferencing - Drawing under AutoCAD - Drawings

We are looking for candidate with : Rigor Diploma : topographic qualification 5 years of experience for topographic survey , including earthworks activities Qualified for following material : total station, GPS, AutoCAD Covadis Driving license Language : Indonesian, English basic
Lieu de travail : Halmahera, Indonesia
Langue / Niveau :
Anglais : D-Maitrise professionnelle complète
Indonésien : E-Bilingue ou Langue Maternelle